کیفیت سرساز

کیفیت سرساز

 کیفیت سرساز

کیفیت سرساز اهمیت بسیار زیادی بر صدای فلوت دارد به حدی که می توان گفت ارزش یک فلوت کلیددار بیشتر به سرساز آن است!

فلوتی که سرساز خوبی داشته باشد فلوت خوبی است. لطافت و طنین زیبای فلوت همگی به کیفیت و ساخت سرساز مربوط می شود. برخلاف آنچه که بیشتر هنرجوها و نوازندگان تصور می کنند اهمیت ساخت و کیفت سرساز. بسیار بیشتر از کیفیت ساخت بدنه فلوت کلیددار است و به همین دلیل است که فلوت های گران قیمت سرسازی از نقره خالص یا نقره استرلینگ دارند.

در فلوت های طلا و یا روکش طلا سعی می شود بدنه از نقره ساخته شود و با طلا آبکاری شود اما سرساز را از طلا می سازند . در فلوت های کلیددار معمولی که از جنس ورشو یا نیکل مس می سازند اگر بخواهند کیفیت فلوت را بالا ببرند سرساز را از نقره کامل می سازند.

جالب است بدانید سرساز فلوت مرموز ترین و پیچیده ترین بخش فلوت کلیددار است که سعی می شود با دست و با دقت بالا ساخته شود و ساخت آن نیز به لحاظ دقت بالا در اندازه ها و شکل قسمت های مختلف أن کاری دشوار است. شما با یک سرساز خوب میتوانید پرواز کنید و نت ها را به راحتی بنوازید. امروزه برخی شرکت های سازنده فلوت کلیددار سعی می کنند سرساز هایی با کیفیت های عالی تولید کنند که گاهی ممکن است قیمت بعضی سرساز ها با قیمت یک فلوت کلیددار کامل برابری کند. گاهی اوقات نیز قیمت یک سرساز خوب و ساخته شده از نقره از قیمت یک فلوت کلیددار کامل ببشتر است.